FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK 2019

Kategoria: Bez kategorii, Z życia szkoły Opublikowane przez: Szkoła Aktywności Twórczej, Dnia:

To właśnie tego wieczoru,
Od bardzo wielu wieków,
Pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.

Czas kolęd to czas miłości, zrozumienia, wzajemnej życzliwości. Kolęda magicznie „przenosi” nas do Betlejem, gdzie dwa tysiące lat temu do ludzkich drzwi zapukała Maleńka Miłość. Już za nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni.

24 stycznia w Szkole Aktywności Twórczej odbył się kolejny już Festiwal kolęd, pastorałek i pieśni religijnych „Stąd do Betlejem” organizowany w formie konkursu dla szkół podstawowych z Zielonki. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wychowanie Przez Sztukę i Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce. Patronat nad konkursem objął burmistrz miasta Zielonka Pan Kamil Iwandowski. Nadrzędnym celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji polskich związanych z Bożym Narodzeniem – śpiewania kolęd i pastorałek. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach- soliści z klas 0-3, soliści z klas 4-8 oraz zespół wokalny.

Mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i świątecznych pieśni religijnych w wykonaniu uczniów zielonkowskich szkół.

Wyniki konkursu

Kategoria-Solista 0-3:

Kategoria I – soliści z klas 0-3:

I MIEJSCE – Pola Golińska z SP 1
II MIEJSCE- Florentyna Kuc z SAT
III MIEJSCE- Cezary Bień z SAT

Kategoria II – soliści z klas 4-8:

I MIEJSCE- Wiktoria Walendowicz z SP 2
II MIEJSCE- Marta Nowak z SAT
III MIEJSCE- Fabian Laszuk z SP 1

Kategoria III – zespół wokalny

I MIEJSCE- ex aequo Zespoły wokalne z SP 1 i SAT

Zwycięzcom gratulujemy!