Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Kategoria: Bez kategorii, Konkursy Opublikowane przez: Szkoła Aktywności Twórczej, Dnia:

W ubiegły czwartek (5 kwietnia) uczeń klasy VII – Ignacy Kaleta – przystąpił do etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Ignacy bez trudu przeszedł eliminacje szkolne oraz etap rejonowy rywalizacji. To ogromne osiągnięcie ucznia, ponieważ zakres tematyczny konkursu jest bardzo trudny – obejmuje wiadomości o historii Polski oraz powszechnej w latach 1887–1922 znacznie wykraczające poza podstawę programową. Ignacy ciężko pracował na sukces – od początku roku szkolnego zgłębiał tajniki dziejów oręża polskiego z uwzględnieniem znajomości broni i barw, architektury obronnej, topografii, heraldyki, sfragistyki, literatury, muzyki wojskowej oraz malarstwa historycznego.

Trzymajmy kciuki, by czwartkowe zmagania Ignacego zaowocowały jak najlepszym wynikiem.

M. Krzysiak