Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Kategoria: Z życia szkoły Opublikowane przez: Administrator, Dnia:

W naszej szkole już po raz czwarty o godz. 8.30 wobec uczniów klas 5-8 uroczyście dokonano otwarcia doniosłej imprezy matematycznej na krótkim apelu.

Chętni uczniowie klas 5-8 przystąpili dzisiaj do egzaminu pisemnego z tabliczki mnożenia pod nadzorem uczniów Szymona Wagnera i Mateusza Zielińskiego, którzy byli egzaminatorami i czuwali nad prawidłowym przebiegiem. Uczniowie z klasy 5 i 6 mieli do wykonania 15 przykładów, zaś uczniowie z najstarszej klasy 10 przykładów i zagadkę. Klasa 8 zaszczyciła 100% obecnością. Najszybszymi uczniami byli uczniowie z klasy 5. Na wyniki uczniowie muszą jeszcze trochę poczekać. Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole jeszcze nie skończył się. W następnym tygodniu uczniowie zmierzą się z tabliczką mnożenia podczas gier.

Akcja z pewnością przyczyniła się do powtórzenia tabliczki w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. W przyszłym roku z pewnością również włączymy się do obchodów WMTDay.