Projekt I CAN DO MATHS IN ENGLISH

Kategoria: Bez kategorii, Projekty, Z życia szkoły Opublikowane przez: Szkoła Aktywności Twórczej, Dnia:

Od 12 kwietnia do 7 maja w klasie 7 był realizowany projekt I CAN DO MATHS IN ENGLISH cz. 2.
Uczniowie najpierw oglądali film w języku angielskim pt Amber, a następnie w grupach wypełniali kartę pracę dotyczącą zrozumienia problemów omawianych na filmie. Było to bardzo trudne, gdyż uczniowie słysząc zagadnienia matematyczno-przyrodnicze w języku angielskim mieli za zadanie przeczytać kartę pracy w języku polskim i udzielić poprawnych odpowiedzi w określonym czasie w języku polskim. Ponadto każda grupa otrzymała zadania matematyczne do wykonania. Poprawne rozwiązania zadań wraz z odpowiedziami w języku angielskim uczniowie zapisywali na swoich kartach pracy. Nad poprawnością z języka angielskiego czuwała Pani Ewa Gołębiewska – Pytel, a nad zagadnieniami matematycznymi Pani Mirosława Zaremba.
Tego typu zajęć będzie w następnych latach w naszej szkole więcej. Zrealizowany projekt jest zwiastunem lekcji w nowej wizji szkoły.