Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL

W bieżącym roku szkolnym klasy 6 i 8 biorą udział w projekcie „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL”, w ramach którego realizowane będą lekcje na temat zarządzania finansami prowadzone przez wolontariuszy, praktyków – pracowników instytucji finansowych.

Już w grudniu odbędą się dwie lekcje:
– Twoje pieniądze.
– Od oszczędzania do inwestowania.

BAKCYL wprowadza uczniów w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość..

grudzień 2019 r.


 

W bieżącym roku szkolnym wszystkie klasy przystąpią do realizacji projektu „Fraktal na stulecie”, który został ogłoszony przez Oddział Krakowski PTM dla uczczenia setnej rocznicy powstania w Krakowie Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Uczniowie do 20 listopada 2019 pojedynczo bądź w grupach ewentualnie cała klasa mają za zadanie wykonać w dowolny sposób (można np. z wykorzystaniem suchych liści albo gazet) klasy 0-2 dywan Sierpińskiego, a klasy 5-8 trójkąt Sierpińskiego. Prace należy składać do 19 listopada do wychowawcy lub nauczyciela matematyki. 20 listopada nastąpi rozstrzygnięcie prac. Dla właścicieli fraktali składających się z największej liczby elementów lub najciekawszych będą czekały nagrody. Tego dnia klasy 5-8 utworzą żywy fraktal, a klasy 0-2 fraktal z balonów.

Klasa ósma tworzyła fraktale (nie bez trudu) również na lekcjach informatyki.

Więcej informacji:

       o tworzeniu trójkąta Sierpińskiego,

      a tu odnośnie dywanu Sierpińskiego.

Oto przykłady prac uczniowskich


DYWAN SIERPIŃSKIEGO


TRÓJKĄT SIERPIŃSKIEGO

11 listopada 2019 r.


 

XII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego
„Kubusiowi Przyjaciel Natury”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych szkół podstawowych poświęcony tematyce ekologicznej.

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu, uczniowie klas 1 -2 poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Program trwa przez cały rok szkolny 2019/2020.

listopad 2019 r.


 

XI edycja programu
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” Jest realizowany w roku szkolnym 2019/2020 w klasie I. Materiały programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiają się na tematyce bezpieczeństwa w czterech obszarach aktywności dziecka: na drodze, w domu, szkole oraz w Internecie. Omówione zostaną zasady bezpiecznych zachowań wraz z sytuacjami, które mogą być dla dzieci niebezpieczne.

W czasie Programu uczniowie będą uczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego, schematu udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego reagowania w przypadku zagrożeń.

Dodatkowo w XI edycji programu materiały zostały wzbogacone o treści związane z technikami szybkiego uczenia się i pobudzania kreatywności, poprzez które będziemy przekazywać niezbędną wiedzę.

listopad 2019 r.