ŚNIADANIE DAJE MOC

Kategoria: Z życia szkoły Opublikowane przez: Administrator, Dnia:

Od czego zacząć nowy dzień?
Oczywiście, że od śniadania, a najlepiej w wyśmienitym towarzystwie.
I właśnie w taki sposób uczniowie klas 0 – 2 przywitali 7 listopada 2019 r. – zasiadając do wspólnego stołu, by naładować swoje akumulatorki na następne godziny wytężonej nauki i wspaniałej zabawy. W listopadzie obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w czasie którego organizowana jest akcja „Śniadanie daje moc”.

Wszyscy wiemy, że obiad czy kolacja ustępują miejsca na podium śniadaniu. Bezkonkurencyjnie jest ono najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu, od samego rana jesteśmy pełni energii i chęci do stawiania czoła wyzwaniom, które na nas czekają. Jednak należy też pamiętać, że ogromną rolę odgrywa to, co i w jakich ilościach zajadamy. Nim dzwonek obwieścił rozpoczęcie pierwszej lekcji, w wielu klasach panowało już niezwykłe poruszenie. Dało się słyszeć brzęczenie sztućców, odbywała się rewia mody kuchennej a nad wszystkim unosił się piękny zapach świeżego chlebka, warzyw, owoców czy domowych konfitur. Uczniowie przynieśli pełne koszyki produktów, z których wyczarowaliśmy zdrowe, piękne i kolorowe potrawy. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom.

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla uczniów naszej szkoły.

Udział w programie ”Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.