ZIELONA SZKOŁA „SZLAKIEM PIASTOWSKIM”

Kategoria: Wycieczki, Z życia szkoły Opublikowane przez: Administrator, Dnia:

Za oknami świeci słońce, dni stają się coraz dłuższe, a świat zdaje się zapraszać do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ulegając tym namowom, uczniowie naszej szkoły porzucili sale lekcyjne, aby przeżyć niezapomniane chwile na Zielonej Szkole w Przyjezierzu. Miejscowość ta położona jest na Szlaku Piastowskim w obszarze krajobrazu chronionego w kompleksie Lasów Miradzkich nad jeziorem Ostrowskim i ze względu na swój mikroklimat jest uroczym zakątkiem Kujaw.

Miejscem zakwaterowania był Ośrodek Wypoczynkowy „Maria” usytuowany w samym centrum Przyjezierza przy najbardziej lubianej przez turystów ulicy Bukowej, tzw. letnim deptaku.

Uczniowie spędzali czas bardzo aktywnie, zwiedzili m.in. unikatowe zabytki sztuki romańskiej w Strzelnie oraz Mysią Wieżę w Kruszwicy. Ze statku ,,Rusałka” podziwiali uroki jeziora Gopło, a kolejka wąskotorowa zawiozła wszystkich do Wenecji. Ogromne wrażenie wywarło na wszystkich Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Wizyta w skansenie, to podróż w czasie, podróż do początków polskiego państwa, a nawet do początków osadnictwa na terenie naszego kraju.

Niepowtarzalną atrakcją zielonej szkoły stał się pobyt w Silverado City. Jest to miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Wybuchy! Napady na bank! Konne Show! Zabawne scenki z życia mieszkańców i wiele innych atrakcji czekało na dzieci w Bożejewiczkach.

W drodze powrotnej do Zielonki uczniowie mieli okazję zwiedzić Gniezno – pierwszą stolicę Polski.

Czas na Zielonej Szkole wypełniony był po brzegi… Nie było czasu na nudę. Pogoda okazała się łaskawa, obdarowała wszystkich wysokimi temperaturami oraz mnóstwem promieni słonecznych, które również przyczyniły się do tego, że uśmiech nie znikał z twarzy do ostatniego dnia pobytu…

Czekamy na następną Zieloną Szkołę…!!!